• Гуангдонг Zhenhui Fire Technology Co., Ltd. во Guzhen осветлување Производство снабдување и услуги Експо Гуангдонг Zhenhui Fire Technology Co., Ltd. во Guzhen осветлување Производство снабдување и услуги Експо
  Зенхуи висококвалитетен Гуангдонг на големо-Гуангдонг Zhenhui Fire Technology Co., Ltd., Имаме сопствен тест центар во фабриката за да се увериме дека производите ги задоволуваат барањата на клиентите.
  март 19, 2021
 • Добредојдовте да нарачате на големо-Гуангдонг Zhenhui Fire Technology Co., Ltd. Добредојдовте да нарачате на големо-Гуангдонг Zhenhui Fire Technology Co., Ltd.
  Добредојдовте да нарачате на големо-Гуангдонг Zhenhui Fire Technology Co., Ltd., Имаме сопствен тест центар во фабриката за да се осигураме дека производите ги задоволуваат барањата на клиентите.
  април 21, 2021
 • Зафатена електронска работилница Зафатена електронска работилница
  Производителите на работилници за професионални зафатени електронски уреди на Zhenhui, имаме речиси 30 години искуство во областа на светлата за итни случаи од 1991 година.
  април 22, 2021
 • Здруженијата на индустријата доаѓаат да го посетат Гуангдонг Женхуи за пожарна технологија Co., Ltd. Здруженијата на индустријата доаѓаат да го посетат Гуангдонг Женхуи за пожарна технологија Co., Ltd.
  Здруженијата на висококвалитетната индустрија на Zhenhui доаѓаат да ја посетат трговијата на големо-Гуангдонг Zhenhui Fire Technology Co., Ltd., Имаме работилница и канцеларија на околу 50000 квадратни метри и ги исполнуваме вашите барања за големи количини.
  март 11, 2021
 • ЗА НАС ЗФЕ ДЕЛОВНА ЗГРАДА ЗА НАС ЗФЕ ДЕЛОВНА ЗГРАДА
  Гуангдонг Zhenhui Fire Technology е производител лоциран во градот Zhongshan, Гуангдонг, Кина.Добиваме добра репутација од нашите клиенти во Кина, Југоисточна Азија, земјите од Блискиот Исток, Јужна Америка и Африка. Веќе имаме завршено повеќе од 1000 проекти во Кина. Планираме да соработуваме со клиенти за да ги развиеме проектите низ целиот свет.Имаме повеќе од 100 вработени за да ја задоволиме количината на вашата нарачка и времето на испорака.Имаме тим за контрола на квалитет и тест центар за да ги задоволиме вашите барања за квалитет.Имаме Р&Тимот Д, може да ги задоволи вашите барања за нови производи.Имаме странски тим за продажба, може да ја обезбедиме услугата за вашата нарачка што сте ја дале и други барања.Нашите производи вклучуваат светла за излез за итни случаи, светла за итни случаи, тавански светла со радарски сензор или човечка индукција, пакети за напојување за итни случаи и системи за евакуација за итни случаи против пожар.Секое прашање, ве молиме контактирајте со нас, ви благодариме.Ова е Чарли Џанг од ZFE.Е-пошта:ZFE@ZFE.CNWECHAT/МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН: 13600 333 981
  јануари 05, 2021
 • Фестивал за размена на култура на осветлување во градот Гужен, Сити Жонгшан - Производител ZFE Emergency Factory Фестивал за размена на култура на осветлување во градот Гужен, Сити Жонгшан - Производител ZFE Emergency Factory
  Гуангдонг Zhenhui Fire Technology е производител лоциран во градот Zhongshan, Гуангдонг, Кина.Добиваме добра репутација од нашите клиенти во Кина, Југоисточна Азија, земјите од Блискиот Исток, Јужна Америка и Африка. Веќе имаме завршено повеќе од 1000 проекти во Кина. Планираме да соработуваме со клиенти за да ги развиеме проектите низ целиот свет.Имаме повеќе од 100 вработени за да ја задоволиме количината на вашата нарачка и времето на испорака.Имаме тим за контрола на квалитет и тест центар за да ги задоволиме вашите барања за квалитет.Имаме Р&Тимот Д, може да ги задоволи вашите барања за нови производи.Имаме странски тим за продажба, може да ја обезбедиме услугата за вашата нарачка што сте ја дале и други барања.Нашите производи вклучуваат светла за излез за итни случаи, светла за итни случаи, тавански светла со радарски сензор или човечка индукција, пакети за напојување за итни случаи и системи за евакуација за итни случаи против пожар.Секое прашање, ве молиме контактирајте со нас, ви благодариме.Ова е Чарли Џанг од ZFE.Е-пошта:ZFE@ZFE.CNWECHAT/МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН: 13600 333 981
  декември 21, 2020
 • Пожар на Zhenhui на меѓународниот саем за осветлување на античкиот град Zhongshan на 22-26 октомври 2020 година Пожар на Zhenhui на меѓународниот саем за осветлување на античкиот град Zhongshan на 22-26 октомври 2020 година
  25-тиот меѓународен саем за осветлување во Кина Гужен е спонзориран од кинеската асоцијација за уреди за осветлување, главниот град на Кина за осветлување (древниот град Жонгшан) и преземен од градот за светилки Zhongshan Guzhen Expo Co., Ltd., и е силно поддржан од општинската народна влада Zhongshan. Изложбата се заснова на индустрискиот кластер на производство и трговија со осветлување од над 100 милијарди јуани во градот Гужен, „главниот град на кинеската индустрија за осветлување“. Со темата „Светлиот град на Кина, осветлување на светот“ како тема, континуирано продлабочувајте го режимот на поврзување на продавницата за изложба „1 + 7“. Размерот на изложбата е повеќе од 1,5 милиони квадратни метри, а заеднички се појавуваат повеќе од 2500 висококвалитетни претпријатија. Со интелигентно осветлување како фокус, промовирајте го развојот на индустријата 4.0 и создадете професионална, пазарно ориентирана, меѓународна и професионална изложба за осветлување на брендовиНа 22-26 октомври 2020 година, организацискиот комитет го интервјуираше продажниот персонал во Zhenhui.Компанијата се фокусира на Р& D, производство, продажба и сервис на висококвалитетни светилки за итни пожари, напојување за итни случаи, централизиран контролен систем за итна евакуација од пожар и други производи, при изградба на интелигентна платформа за пожарен облак.Компанијата има силен тим за техничко истражување и развој. Производите строго се во согласност со стандардите gb17945-2010, GB3836 и gb12476 и добиваат задолжителна сертификација 3C, сертификација ex-proof-proof и меѓународна CE сертификат за националните противпожарни производи. Во меѓувреме, компанијата ги имплементира техничките стандарди gb51309-2018 издадени од Министерството за домување и урбан рурален развој и станува учесник во составувањето на националниот атлас за дизајн на архитектонски стандард.добредојдовте да не контактирате, само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во формата за контакт за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!Е-пошта:zfe@zfe.cn
  октомври 27, 2020
 • Водечка продавница на Guangdong Zhenhui Fire Technology Co., Ltd. отворена на 23 октомври 2020 година Водечка продавница на Guangdong Zhenhui Fire Technology Co., Ltd. отворена на 23 октомври 2020 година
  Со возбуда го воведовме долгоочекуваниот среќен ден. Водечката продавница за противпожарна технологија во Гуангдонг Женхуи беше отворена величествено на 23 октомври 2020 година!Со нетрпение го очекувам водството на заинтересираните придружници лично на: картичка 07, кат Б1, комерцијална зграда Гангдонг, авенија Жонгксинг, град Жонгшан добредојде!
  октомври 24, 2020
 • Компанијата ZFE - продавница Гужен на 9 октомври, пробна работа, добредојдовте да ги посетите деловните преговори Компанијата ZFE - продавница Гужен на 9 октомври, пробна работа, добредојдовте да ги посетите деловните преговори
  Компанијата за пожарна технологија Гуангдонг Женхуи отвора нова солидна продавница на 9 октомври 2020 година во градот Гужен, градот Жонгшан, Гуангдонг, Кина.Повелете да ја посетите нашата продавница. Нашата продавница ги прикажува скоро сите серии на производи, вклучително и светла за излез за итни случаи, светла за итни случаи со двојна глава или тавански светла со функции за итни случаи, исто така и системи за евакуација во итни случаи.Сите заинтересирани артикли, ве молиме оставете ни порака.
  октомври 10, 2020
 • Побрзајте да го помогнете проектот за изградба на болницата Вухан Лејшеншан и Пекинг Ксијатангшан за време на појавата на СОВИД-19 Побрзајте да го помогнете проектот за изградба на болницата Вухан Лејшеншан и Пекинг Ксијатангшан за време на појавата на СОВИД-19
  Во недела, на 16 февруари, ширењето на новата епидемија на круна пневмонија беше малку под контрола со врнежи од дожд.Истиот ден, Работилницата за наука и технологија за пожар во Гуангдонг Женхуи беше во зафатена сцена. Тие се спротивставија на дождот за да побрзаат да ја испратат третата серија стоки во болницата Ксијатангшан во Пекинг, вкупно 2.000 комплети, од Жонгшан Хенглан до Пекинг оддалечен 2.000 километри. .Овој пат, Гуангдонг Женхуи ѝ помогна на болницата Ксијатангшан во Пекинг со вкупно 6000 комплети огнени тела за итни случаи, кои се итно потребни за изградба на новото привремено одделение на болницата Ксијатангшан во Пекинг.Се известува дека болницата Ксиаотаншан во Пекинг, која е изградена во 2003 година како специјална болница за пациенти со САРС, моментално се обновува. Во април 2003 година, медицинскиот центар Ксиаотаншан во Пекинг, кој беше изграден во рок од 7 дена, има градежна површина од 25.000 квадратни метри и може да прими 1.000 болнички кревети. Медицинскиот центар третираше една седмина од случаите на САРС во земјата во рок од два месеци. Трпелив, и создаде многу чуда.Она што е уште поретко за индустријата е тоа што веќе на 3 февруари, Гуангдонг Женхуи побрза да помогне во изградбата на болницата Вухан Лејшеншан. Во тоа време, третиот ден од лунарната Нова година, тоа беше врвот на епидемијата. Гуангдонг Женхуи итно ги повика вработените на одмор да работат прекувремено за да обезбедат снабдување. Конечно, на 4 февруари, потребната донација на тавански светилки за итни пожари беше завршена брзо и непречено. Брзата брзина на испорака на Zhenhui Technology, навремената реакција и сеопфатната услуга добија едногласни пофалби од локалните градежни единици.Зад успешното завршување стои непозната напорна работа. Зборувајќи за ова потоа, одговорниот за Zhenhui Technology само рече на тивок начин: „Како компанија за итно осветлување против пожари, нашата мисија е „да ја преземеме безбедноста на животите и имотот на луѓето како наша одговорност“, и тоа треба да да биде случај во сегашната епидемија!“
  август 10, 2020
 • Гуангдонг Женхуи Технологија ќе донира тавански светла за итни случаи на болницата Вухан Лејшеншан во специјален автомобил на 3 февруари, а ќе бидат испорачани и инсталирани на 4 февруари! Гуангдонг Женхуи Технологија ќе донира тавански светла за итни случаи на болницата Вухан Лејшеншан во специјален автомобил на 3 февруари, а ќе бидат испорачани и инсталирани на 4 февруари!
  Гуангдонг Женхуи Технологија ќе донира тавански светла за итни случаи на болницата Вухан Лејшеншан во специјален автомобил на 3 февруари, а ќе бидат испорачани и инсталирани на 4 февруари!Соочени со епидемијата, Zhenhui Technology ја доби задачата од третиот ден од лунарната Нова година, ги свика вработените за одмор и работеше прекувремено за да заврши 1.000 комплети светилки за итни случаи. Ние ја поддржуваме мисијата на луѓето од Женхуи „да ги заштитиме животите и имотот на луѓето како наша одговорност“ и дефинитивно ќе ја надминеме оваа епидемија Да, ајде Вухан! Оди Кина!
  август 10, 2020
 • Годишен состанок на ZFE 2020 година Годишен состанок на ZFE 2020 година
  Годишен збирен состанок
  јануари 26, 2021
Chat
Now

Испратете го вашето барање